Askerlik Düşecek mi? | 2017 | Son Dakika

bedelli-askerlik-2017

Askerlik düşecek mi? Zorunlu askerlik süresi kısalıyor mu?Askerlik düşecek mi 2017,Askerlik kısalıyor mu,Askerlik düşecek mi son dakika,Askerlik düşecek recep tayyip,Askerlik düşecek 2017,2017 Askerlik,Bedelli askerlik 2017,Bedelli askerlik 2017 ne zaman İşte merak edilen bu soruların yanıtını sizlerle paylaşıyoruz. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yapılacak değişiklikler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yüzbinlerce kişinin beklediği zorunlu askerlik süresi ile ilgili tüm detayları buradan öğrenebilirsiniz.

 

askerlik-dusecek-mi-2017

Zorunlu askerlik kısalıyor mu? Son dönemde yaşanan darbe girişiminin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) yeni düzenlemelerde gündeme gelmeye başladı. Özellikle askerlik süresi ile ilgili durum binlerce gencin heyecanla beklediği bir konu. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, yaptığı son açıklamalarda Zorunlu Askerlik süresinin kısalacağı konusunda çalışmaların başlayacağını bildirdi. Kademeli olarak düşecek olan zorunlu askerlik ile ilgili henüz netleşmiş bir durum olmamasına karşın bir süre önce başlayan profesyonel askerlik kapsamının geliştirilmesi bekleniyor. Bakan Işık’ın açıklamalarını ve askerlik süresi ile ilgili son gelişmeleri odevkonulari.com’dan takip edebilirsiniz.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Türk Silahlı Kuvvetleri’nde gidilen yeni yapılanmaya ilişkin önemli bilgiler verdi. Genelkurmay Başkanlığı, Cumhurbaşkanına, kuvvet komutanlıkları, Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanacak. Milli Savunma Bakanlığı tümüyle sivilleşecek. Askeri liseler kapatılacak. Zorunlu askerlik süresi kısaltılacak.

FETÖ’cü hainler darbe girişimi sonrasında Türk silahlı Kuvvetlerinde yapının tamamen değiştirilmesi için çalışmalar sonucu bu değişiklikler yapılacak…

askerlik-kısalıyor-2017

“ASKERLİK SÜRESİ KISALTILACAK”

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “FETÖ’nün yuvası haline gelen askeri liseler kapatılacak. Harp okulları devam edecek. İmam Hatip ve meslek liseleri dahil tüm lise mezunları harp okuluna girebilecek. Örgütün kurmaylık sınavlarına da müdahale ettiği ortaya çıkmıştı. Bu nedenle kurmaylık da tümüyle kaldırılacak. Terfilerde liyakat esasına geçilecek. Sınıf subaylarından generallik terfiler daha da artacak. Bir süre önce başlayan profesyonel askerlik ilerleyen dönemde yaygınlaşacak. Zorunlu askerlik süresi kademeli olarak kısaltılacak. Asker azalımı jandarmadan başlayacak” dedi.

 

MUHALEFETLE GÖRÜŞÜLÜCEK

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde TV yayıncılarını ağırladığı toplantıda askerlik süresine ilişkin 3 cümlelik kısa, fakat etkisi büyük bir açıklama yaptı.

Yıldırım, “Muhalefetle oturacağız konuşacağız. Askerlik süresinin düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum. İyileştirme yapılmalı, ” dedi. Günümüz koşulları artık teknolojiye dayalı bir sistem ile yürüyor. Güvenlik güçlerimizi en son teknoloji ile donatacağız ve insan gücünü en aza indirmek için çalışmaları başlatacağız. Artık eğitimsiz askerler göreve çıkmayacak. En bilgili ve becerikli kahraman ordumuz ile memleketimizi savunacağız. ” diye açıklamalarda bulundu.

3 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir